Speciális reaktort fejlesztettek Szegeden, a szennyvízből csinálnak energiahordozót
A szegedi kutatók vezetésével egy olyan termokémiai reaktor készült, ami képes a szennyvíziszap és más biomassza kezelésére.
A szegedi kutatók vezetésével egy olyan termokémiai reaktor készült, ami képes a szennyvíziszap és más biomassza kezelésére.
Az ELTE és a Szegedi Tudományegyetem kutatói arra eredményre jutottak, hogy a sokféle betegség kilakulásában szerepet játszó S100 fehérjecsalád körülbelül fele „szabados életet él”, azaz gyakran váltogatja molekuláris partnereit.
A legnépszerűbb egyetem 2022-ben is az ELTE.
A szegedi kutatók műholdak segítségével akár 10x10 méteres térbeli felbontással, hetente legalább kétszer, az egész országra kiterjedően tudják megfigyelni a vegetáció változását, ami megmutathatja, ha vízhiány alakul ki.
Biologikumok kiváltotta gyógyszerkölcsönhatások előrejelzésére fejleszt tesztrendszert uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a szintén szegedi Solvo Biotechnológiai Zrt.
Üzembe helyezték a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) biobankjának tárolórendszereit, az intézmény néhány hónapon belül készen áll az első minták fogadására – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága szerdán az MTI-t.
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szenátusa eltörölte a hallgatók által fizetendő olyan térítési díjakat, mint a tárgyújrafelvétel vagy az utóvizsga díja, így az intézményben tanulóknak – más hazai felsőoktatási intézményekkel ellentétben – nem kell ilyen jellegű plusz kiadással számolniuk. Az intézkedés bejelentését éppen a felvételi sorrendmódosítás határideje előtti hajrára időzítette az intézmény.
Hatvani László matematikus akadémikus, a Szegedi Tudományegyetem emeritus professzora kapta a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) szegedi bizottságának idei Pro Scientia életműdíját, az elismerést csütörtökön adták át.
A nő hetven napig kapott ECMO-kezelést. A napokban hazatérhetett a családjához.
Új, a mellkas nagy kockázattal járó megnyitását kiváltó szívbillentyűműtétet végeztek el két alkalommal az elmúlt hetekben a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Invazív Kardiológiai Részlegén – tájékoztatott a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága pénteken.
Az Európai Kutatási Tanács (ERC – European Research Council) 2 millió eurós, vagyis jelenlegi árfolyamon mintegy 742 millió forintos támogatásával a napenergia újszerű hasznosítását vizsgáló, ötéves kutatási program indul Janáky Csaba vezetésével a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE).
A nők császármetszéssel hozták világra gyereküket, aztán romlott az állapotuk. Mindketten ECMO-kezelést kaptak.
Az intézmény rektora azt mondja, ha bűncselekmény gyanúja vetődik fel, feljelentést tesz.
A szegedi lézerközpont kísérleteinek köszönhetően biztonságosabb lehet a tórium alapú energiatermelés, a leghatékonyabb rákterápiát, a protonterápiát pedig forradalmasíthatják.